Losk
1966

Spoľahlivý domáci prací prášok

V roku 1966 vyvinula československá spoločnosť Palma nový univerzálny prací prášok Palmex 85. Vďaka svoju účinnému zloženiu na odstránenie škvŕn a rastúcemu počtu automatických práčok v československých domácnostiach sa Palmex rýchlo stal veľmi obľúbeným a odštartoval tak svoje dlhé a úspešné pôsobenie na trhu pracích prostriedkov.

1991

Palmex súčasťou rodiny Henkel

V roku 1991 sa Palmex stal súčasťou portfólia spoločnosti Henkel. Bol to veľmi významný krok pre značku Palmex, ktorý umožnil jej ďalší rozvoj. Odvtedy Palmex pravidelne prichádza s inováciami, aby svojim zákazníkom poskytol stále lepšiu praciu účinnosť a odstránenie škvŕn. Všetci si pamätáme legendárneho Palmexmana – symbol pracej sily, ktorý prišiel najprv ako herec, potom ako kreslená postavička a napokon ako detská hračka. Vďaka investíciám spoločnosti Henkel do nových technológii mohol Palmex rásť a pravidelne prinášať nové formy a varianty produktov.

2012

Palmex 5

Koncom roku 2012 bol predstavený Palmex s piatimi druhmi odstraňovačov škvŕn. Obsahoval 5 vysoko účinných zložiek, aktívnych proti škvrnám a nečistote, ktoré zabezpečovali mimoriadnu praciu silu! Vďaka špeciálnej kombinácii enzýmov, povrchovo aktívnych činidiel a bieliacich zložiek bolo po vypraní oblečenie žiarivé, čisté a svieže. Ihneď po tejto inovácii prišiel Palmex s produktom pre ľahké a pohodlné použitie – s pracími kapsulami Palmex Active Caps! Tieto kapsuly obsahovali päť účinných zložiek pre odstránenie škvŕn, ktoré tiež pomáhali chrániť farby oblečenia. Okrem toho Palmex Active Caps krásne osviežili oblečenie jemnou vôňou.

2014

Palmex – Detektor škvŕn!

V roku 2014 uviedol Palmex na trh pracie prášky a gély s technológiou detekcie škvŕn.  Ich inteligentné zloženie dokáže odhaliť rôzne druhy škvŕn a zodpovedajúcim spôsobom ich efektívne odstrániť. Dokonca aj veľmi odolné škvrny od trávy, čokolády alebo rajčinovej omáčky nemajú šancu!

2016

Palmex Active-Enzym 6

Zatiaľ poslednou inováciou značky Palmex sú pracie prostriedky z rady Active -Enzym 6. Najnovšia generácia pracích práškov a gélov vo svojom zložení kombinuje šesť najmodernejších enzýmov, ktoré pôsobia proti rôznym druhom škvŕn naraz - proti bielkovinovým škvrnám alebo nečistoty na golieri a manžetách, proti mastným škvrnám ako je omáčka na špagety aj proti ďalším nepríjemným škvrnám od jedla, napríklad od ryže, detského jedla alebo zmrzliny.  Silné zloženie zároveň aktívne pôsobí proti zašednutiu bielizne a tvorbe žmolkov.
Už sa nemusíte trápiť s obtiažnym odstraňovaním škvŕn, pretože teraz máte na svojej strane silného pomocníka - nový Palmex Active-Enzym 6! Vďaka Palmexu si môžete zase naplno užívať aktívny život so svojou rodinou.